ליגונג הסינית למכשירי תנועה

מעמיס אופני ליגונג 835

מעמיס אופני ליגונג 835

ליגונג הנו קונגלומרט תעשייתי סיני ענק המייצר כמעט כל סוג של צמ"ה – החל ביעים אופניים, מלגזות, מעמיסים, בולדוזרים, מחפרים, עבור במכבשים ומנופים וכלה במכונות קידוח, משאיות מכרות ועוד.
חברת מכשירי תנועה הודיעה כי היא מוותרת על זכויות ההפצה של הצמ"ה מתוצרת יונדאי הקוריאני ולהתמקד בהפצת הצמ"ה של הקונצרן הסיני ליגונג (LiuGong). ליגונג ממוקם כיום כיצרן הצמ"ה העשירי בגודלו בעולם, וכגדול ביותר בסין. בתחום ייצור המעמיסים האופניים ממוקם ליגונג אף כיצרן הגדול בעולם, מבחינת כמויות ייצור. היצרן הענק מעסיק כ-19,000 עובדים והוא בבעלות ממשלת סין ונסחר בבורסה של בייג'ין. הקונצרן משתף פעולה בין היתר עם יצרן המנועים קאמינס, יצרנית תיבות ההילוכים ZF וענק הצמ"ה האמריקאי קאטרפילר, שליין המחפרים האחרון של ליגונג, למשל, מתבסס מכאנית על דגם מתוצרתו.
יעה אופני ליגונג CLG 385 A

יעה אופני ליגונג CLG 385 A


מכשירי תנועה מייבאים את הצמ"ה מתוצרת יונדאי מזה שבע שנים ולדברי החברה היא "הצליחה להביא את המותג למעמד מוביל בתחום המחפרים הכבדים, הזחליים והאופניים וקידמה את המותג גם בתחום היעים האופניים". לפני כשנה קיבלה מכשירי תנועה את הזיכיון להפיץ בארץ את מוצרי ליגונג; יונדאי התנו את המשך זיכיון הפצת מוצריהם בוויתור על זיכיון הפצת מוצרי ליגונג אשר מן הסתם מהווים תחרות עבורם. מכשירי תנועה קיבלו כאמור החלטה לוותר בסופו של דבר על ייצוג יונדאי בישראל לטובת ליגונג שלהערכת קברניטי מכשירי תנועה "יתפוס מקום מרכזי בשוק הצמ"ה העולמי בשנים הקרובות".
מלגזה ליגונג CLG 2050H דיזל

מלגזה ליגונג CLG 2050H דיזל


בשלב זה טרם מונה מפיץ חדש עבור הצמ"ה של יונדאי בישראל, לכן תמשיך מכשירי תנועה להעניק שירות ואחריות ללקוחות יונדאי – עד למציאת יבואן חדש.