כמו גדול (וידאו)

דיטש וויטש משיקה את ה-SK3000 – יעה זחלי למפעיל עומד עם ביצועים המתחרים במיני מעמיסים גדולים יותר

דיטש וויטש SK3000

דיטש-וויטש' (Ditch Witch) האמריקאית משיקה יעה זחלי זעיר עבור מפעיל עומד בשם SK3000. מדובר בנציג ראשון של דור המיני מעמיסים החדש של היצרנית, כפי שהיא מגדירה אותו, והוא כולל עיצוב מעודכן ומערכות חדשות.

דיטש וויטש SK3000

מדובר ביעה זחלי זעיר המשקל עבודה של כ-3.45 טון, נתון מקטגוריית היעים הזחליים, ויחד עם כושר הרמה של קצת יותר מ-1.4 טון וכוח פריצה של כ-2.5 טון – מהווים גם ביצועיו תחרות ליעים הזחליים המוכרים. הדיטש וויטש מציינים כי כלי זה מהווה אלטרנטיבה זולה יותר, קלה וקומפקטית יותר ליעים הזחליים המוכרים, בעיקר בביצועים שלא רחוקים מהמקובל בסגמנט זה. היצרנית טוענת כי מדובר כיום ביעה הזחלי למפעיל עומד החזק בשוק.

דיטש וויטש SK3000

ביחס לכלים דומים מדובר בכלי מגודל, אך בהשוואה ליעים אופניים או זחליים מוכרים זהו כלי קומפקטי בהחלט; האורך הכולל הוא כ-2.7 מ' (ללא כף/מזלג וכיו"ב); הרוחב הוא 1.46 מ; הגובה הוא כ-1.61 מ' ואורך שטח מגע הזחלים עם הקרקע הוא כ-1.31 מ'. גובה ציר הכף הוא כ-3.0 מטרים. דיטש וויטש SK3000 מוצע עם כף סטנדרטית ברוחב של קצת יותר מ-1.5 מ'.

דיטש וויטש SK3000

המנוע הוא יאנמר 4-צילינדרי בנפח 2.1 ליטר המייצר כאן 59 כ"ס. המערכת ההידראולית מציעה ספיק מרבית של 83.3 ליטר/דקה.

בדיטש-וויטש מדגישים כי עיקר השיפור במעמיס הקומפקטי החדש הוא בשדה הראיה סביב שגדל בעיקר הודות לעיצוב חופה קדמית חדשה, מיקום המפעיל ועיצוב מערכת הזרועות. כלי חדש זה מיועד לשרת במגוון רחב של משימות, בכלל זה בתחומי החקלאות השונים, הפיתוח הנופי, הגינון, עבודות תשתית, בנייה ופיתוח ועוד.

יבואנית דיטש וויטש לארץ היא חברת דיזל הנדסה.