מחפר CX245D

מחפר חדש מקייס לסביבה צפופה (וידאו)

מחפר CX245D

מחפר CX245D

חטיבת הצמ"ה בקייס חושפת מחפר חדש בשם CX245D; מדובר במחפר עם חלק אחורי מקוצר (minimum-swing radius), במטרה לאפשר עבודה במקומות צרים, כאשר למעשה ניתן לעבוד עם הבאגר החדש במקומות שרוחבם עולה אך במעט על רוחב זחלי הכלי. עם השקתו הופך דגם זה לחזק בהיצע של קייס בתצורה זו של minimum swing radius.
קייס CX245D מוצע במשקל עבודה של 27.2 טון בקירוב, ומחליף בהיצע היצרנית את הבאגר קייס CX235C תוך הבטחה לספק ביצועים עדיפים וצריכת דלק נמוכה יותר. למחפר החדש כוח חפירה העומד על כ-14 טון וכושר הרמה מרבי בכף של כ-9.3 טון.

מחפר CX245D

מחפר CX245D

קייס CX245D מונע באמצעות מנוע איסוזו 4-צילינדרי בנפח 5.2 ליטר העומד בתקני Tier 4f והמייצר 160 כ"ס. בחברה מציינים שפע חידושים ושיפורים שהוכנסו בדגם זה – ביחס לדגמים קודמים, בהם קבינה מרועננת הכוללת יחידת כיסא חדשה לגמרי, מזגן חדש, מתגים ואמצעי תפעול שעוצבו מחדש ומוקמו באופן יעיל וקל יותר לתפעול, גישה נוחה יותר למנוע ולמערכות השונות לצורך תחזוקה, בידוד יעיל יותר בקבינה בפני רעשים ורעידות, מצלמת רוורס, מסך מגע גדול מבעבר (7"), מערכת מעקב ודיאגנוסטיקה מתקדם ועוד.

מחפר CX245D

מחפר CX245D

גם המערכת ההידראולית היא חדשה כאן, לפחות בהיבט הבקרה והשליטה, ובקייס מכנים אותה Intelligent Hydraulic System; מנגנון השליטה והבקרה על המערכת ההידראולית מאפשר חיסכון באנרגיית המנוע הודות לניצול כוח המשיכה בעת פעולת הורדה של הבוכנות בפעולות שאינן דורשות כוח. המנוע מצויד במערכת כיבוי אוטומטית המכבה את המנוע לאחר זמן מה – הניתן לכיוון מראש – בו הכלי היה במצב סרק. חדש במחפר זה היא האופציה למערכת תאורה היקפית על בסיס טכנולוגיית LED רבת העוצמה והחסכונית בצריכת האנרגיה.
יבואני ציוד מכני הנדסי של קייס לארץ היא חברת קרסו מוטורס.