מעמיסי Giant מגיעים לישראל

Giant V761T

Giant V761T

חברת ליליה בע"מ מכפר ורבורג עסקה עד כה בעיקר בייבוא מקביל של צמ"ה משומש ופטישי חציבה הידראוליים של חברת Stelco האנגלייה. עתה מודיעה החברה על קבלת זיכיון היבוא של מעמיסי ג'יאנט (Giant) מהולנד. הזיכיונות התקבלו זה מכבר ועתה מתחיל השיווק בארץ.
עבור ליליה בע"מ מדובר בהרחבת פעילותה מיבוא ציוד משומש וציוד קצה ליבוא מותג וכלים חדשים.
מעמיסי Giant נחשבים כסיפור הצלחה; ב-1996 הקים טוין ברוק (Toine Brock) בחצר החווה החקלאית של הוריו מפעל קטן לייצור דיזות המשמשות מפזרות דשן נוזלי. ההצלחה היתה מהירה ושנתיים מאוחר יותר החלה חברתו – Tobroco (קיצור של Toine Brock Construction) – לייצר נגררים מסוגים שונים כאשר גם בתחום זה הצליחה החברה וגדלה.
ב-2001 קפצה החברה מדרגה והחלה בייצור מעמיסים קומפקטיים ובינוניים עם דגש על רמות תכנון וייצור גבוהות, ומאז מתמקדת בכך; ההצלחה המשיכה ללוות את ברוק עד כדי ירידת המעמיס ה-10,000 מפס הייצור השנה וכיום Tobroco מייצרת גם עבור יצרניות פרימיום נוספות (בהן קובוטה). לטוברוקו מפעל מודרני ומתקדם ב-Oisterwijk שבהולנד בשטח של 17,000 מ"ר ובנוסף בבעלות החברה מפעל נוסף בהונגריה בשטח של 7,000 מ"ר.

Giant V6004T Xtra

Giant V6004T Xtra

כיום כולל ההיצע של Giant כ-25 דגמים שונים של מעמיסים קומפקטיים, מעמיסים טלסקופיים ומעמיסים בינוניים – רובם משתמשים במנועי קובוטה או דויץ. בנוסף מיוצר ליין רחב של ציוד מתחבר וכלי עבודה המותאמים לכלים של טוברוקו, עם כוונות גדילה והתפתחות נרחבות, תחת הסלוגן "אנחנו נייצר כל מה שהלקוח יבקש". נראה כי הזיכיון לייבוא טוברוקו בארץ נופל לידי חברת ליליה בתזמון מוצלח ביותר; זה עתה פרסמה היצרנית ההולנדית את תוכניותיה לעתיד, ומדובר בהיצע רחב, מגוון ועשיר מאי פעם, שיאפשר להציע ציוד וכלים למגוון רחב של שווקים וייעודים. בעתיד הקרוב, אם כן, מתוכננת הרחבה משמעותית של היצע הכלים, כדלקמן:

27 מעמיסים שונים, במשקלי עבודה של 900 ק"ג ועד 10 טון
14 מעמיסים אופניים טלסקופיים, אף הם במשקלי עבודה של 900 ק"ג ועד 10 טון
6 מעמיסים טלסקופיים ייעודיים עם יכולות הרמה של 4.8 עד 9.5 מ'
3 מעמיסים קומפקטיים פרקיים ברוחב 87 עד 110 ס"מ
4 מעמיסים קומפקטיים במשקלי עבודה של 4.0 עד 10.0 טון
3 עגלות שפיכה (Dumper) במשקלי העמסה של 1.0-5.0 טון

Giant V5003

Giant V5003

"בשלב ראשון נתמקד במעמיסים במשקלי 2.5 – 6.0 טון" אומר לנו אלון ליליה, בעלי חברת 'ליליה בע"מ'. "טרם החלטנו אילו דגמים ספציפיים נייבא, אך נושא זה ייסגר בקרוב, ומיד לאחר מכן נתחיל בייבוא ובשיווק – הן לשוק התשתיות והבניין והן לשוק החקלאי".