מיני מעמיס מותאם לנכים Avant Handicap

מיני מעמיס מותאם לנכים (וידאו)

מיני מעמיס מותאם לנכים Avant Handicap

מיני מעמיס מותאם לנכים Avant Handicap

יצרנית המיני מעמיסים ונושאי הציוד הפינית אוואנט (Avant) משיקה גרסה מיוחדת של המיני מעמיס הקומפקטי Avant 225 המותאמת לשימוש נכים ומוגבלים בתנועה. הכלי החדש נחשף לראשונה במסגרת תערוכת ציוד לבניין, תחזוקה ושירות מוניציפלי בגרמניה, והוא עורר עניין רב בקרב מבקרי התערוכה כמו גם בקרב העיתונות המקצועית.
באוואנט מסבירים כי התאמת מיני מעמיס קומפקטי לשימוש על ידי נכים נועדה לאפשר לאנשים שעסקו בתחום הפעלת ציוד דומה לחזור למעגל העבודה לאחר שיקומם, או – לפנות רוכשים פרטיים וחובבים נכים, שעד כה לא יכלו לחשוב על רכישת או הפעלת כלי דומה, ושהינם חקלאים, בעלי חוות, אורוות סוסים, בעלי גינות גדולות וכיו"ב.

מיני מעמיס מותאם לנכים Avant Handicap

מיני מעמיס מותאם לנכים Avant Handicap

המיני מעמיס החדש מכונה Avant Handicap והוא למעשה גרסה מותאמת של האוואנט 225 שהושק לפני כמעט שנתיים. עיקר השינוי שבוצע באוואנט 225 הסדרתי, במטרה שיאפשר גם לנכים לטפס אל עמדת המפעיל ולתפעל את הכלי הוא בבניית מסגרת חדשה לכיסא, המאפשרת הוצאתו החוצה מהכלי, הורדתו באמצעות משאבה הידראולית מעלה, כך שניתן יהיה לטפס על גבו מחוץ לכלי. לאחר שהמפעיל התיישב על הכיסא, הוא מעלה את הכיסא בחזרה לגובה המקורי (הידראולית), מחזירו בתנועה קלה למקומו, מקבע אותו ובכך מאפשר ישיבה בטוחה בתוך הכלי. בשלב זה יכול המפעיל להוריד רצועה עם וו-תליה באמצעות כננת חשמלית זעירה, ובעזרתה להרים או להוריד את כיסא הגלגלים בכדי להובילו אל מתקן ייעודי עבורו בחלקו האחורי של המיני מעמיס.
בנוסף הועברו כל פונקציות התפעול אל ה'ג'וי-סטיק' החדש הממוקם מימין, וכך ניתן להפעיל את כל פונקציות המיני מעמיס באמצעות שתי הידיים בלבד. לצורך התאמות אלו נדרשו שינויים נוספים בכלי, כמו העברת מיכל הדלק ממקומו ושינוי מיקום הצנרת ההידראולית וצמת החשמל, אך מבחוץ לא ניתן להבחין בכך. גם ידיות אחיזה הותקנו במטרה לאפשר אחיזה בטוחה של המפעיל בשלב העלייה והירידה מהכלי.

מיני מעמיס מותאם לנכים Avant Handicap

מיני מעמיס מותאם לנכים Avant Handicap

ללא ספק מדובר במהלך ראוי להערכה ולפריצת דרך בתחום, שיש ותוביל יצרניות נוספות להציע כלים המותאמים לנכים, ובכך לאפשר למוגבלים בניידות לחזור לעבודה בתחום בו הם מתמחים או לאפשר לאנשים שעד כה לא יכלו לחלום על הפעלת ציוד דומה לעלות אל עמדת המפעיל של כלי שכזה ולהרחיב את חופש הפעולה והניידות שלהם, תרתי משמע. הבשורות הטובות עוד יותר הן בהודעת אוואנט כי החברה נמצאת בסיומו של הליך פיתוח להתאמת כל דגמי אוואנט לשימוש נכים, וכי עד לסוף שנה זו (2017) ניתן יהיה להזמין כל דגם של אוואנט מותאם לשימוש נכים.
יבואנית אוואנט לישראל היא חברת ויינגולד נגררים וציוד חקלאי מכפר בן נון מעמק איילון