לדרמן Skeletool RX

צמד רב-כלי חדשים מלדרמן

לדרמן (Leatherman) – יצרנית האולרים והרב-כלים האמריקאית הנודעת – החלה לשווק צמד כלים חדש ל-2016. מדובר בשני Super Tool מסדרות מוכרות שעברו סדרת שיפורים ועדכונים בכדי להפכם ליעילים ונוחים יותר לשימוש, עם דגש על תפקוד ויעילות בעיקר במצבי חירום, לעוסקים במשימות סיוע, הצלה, חילוץ ומתן עזרה ראשונה, אך לא רק, כמובן.

לדרמן Skeletool RX

לדרמן Skeletool RX

העדכון הראשון מתייחס ללדרמן Skeletool RX; מדובר בגרסה חדשה בסדרת דגמי ה-Skeletool קלי המשקל והארגונומיים של Leatherman. כלי זה תוכנן ופותח בראש ובראשונה לשמש לעזרה ראשונה וטיפול ראשון במצבי חירום, כאשר זו סיבה מספקת שנרצה אחד בכיס. הפונקציה החשובה והחדשה ביותר ברב-הכלי החדש הוא הלהב המאסיבי והמשונן הניתן לפתיחה ישירה, מבלי להידרש לפתוח קודם לכן את הפלאייר – וביד אחת. ב-Leatherman מציינים כי הלהב עשוי פלדה חזקה במיוחד הנקראת 154CM והשיניים לוטשו באופן המבטיח יכולת חיתוך קלה ומהירה כנדרש במצבי חירום, כאשר המתכננים לקחו בחשבון בעיקר חומרים ארוגים כמו חגורות בטיחות ברכב (לחלוץ נפגעים), חבלים – גם עבי קוטר, בד גס, ברזנט אך גם עור עבה ועוד.
עוד למצבי חירום – בעיקר תאונות דרכים או חילוץ דרך זכוכית – מוצע תוסף הנועד לשבירת זכוכית בקלות, המתחבר באופן דומה לחיבור מפתח 'אלן' או 'פיליפס' בקצה ידית האחיזה. הלדרמן Skeletool RX החדש מצופה צבע מגן עמיד במיוחד – בפני שפשוף וחלודה – הזהה לצבעים המשמשים לציפוי כלי נשק וצבעו כתום, במטרה להקל את מציאתו עת ייפול בשטח. מחיר סופר-טול חדש זה עומד בארה"ב על 102 דולר.

לדרמן Rebar

לדרמן Rebar

לחדשה השנייה קוראים Rebar ומדובר במהדורה מרועננת ומחודשת של הכלי הוותיק והמוכר. ה-Rebar החדש מושק עם שיפורים ותוספות ביחס לכלים וותיקים יותר מסדרה זו. הלדרמן Rebar החדש ל-2016 אינו כולל סכין חיתוך, לפחות לא בגודל מלא, והוא תוכנן ומיועד עבור אלו הנדרשים להחזיק כלי עבודה בכיס, רצוי בחבילה קומפקטית ונוחה לשימוש, אך מוגבלים על-פי חוק או נהלי המקום מלשאת נשק קר, קרי: סכין עם להב חד. בארה"ב בעיקר, השוק הראשי והחשוב של לדרמן, חלות עוד ועוד מגבלות המונעות נשיאת נשק קר במקומות עבודה רבים או במקומות ציבוריים, ומסיבה זו פתחו ב-Leatherman רב-כלי ממנו הוצא להב הסכין. לצורך חיתוך חוטים או חבלים דקים מוצע ב-Rebar החדש להב קטן היכול לשמש גם כמחורר בעור וכד', ויש כמובן להב מסור המיועד בראש ובראשונה לחיתוך עץ. בהשוואה ל-Rebar המוכר זה מכבר שונו גם מיקומי הכלים השונים המוצעים ברב-כלי במטרה להציע שימוש נוח ויעיל יותר, על-פי אנשי היצרנית, ויחידת המספריים עוצבה ותוכננה מחדש לטובת עוד נוחות ושימוש יעיל יותר.
הפלאייר המאסיבי למראה מהווה גם כאן את 'לב' הכלי, והוא מיועד לעבודה גם תוך הפעלת כוח, ולעמידות גבוהה לאורך זמן. הפלאייר כולל להבי חיתוך לחוטי ברזל המבטיחים לעמוד בעומסים גבוהים במיוחד וניתן להחליפם במידה ונפגעו או התבלו באמצעות פתיחת שני ברגים זעירים. לדרמן Rebar החדש יחל להימכר בארה"ב דרך האתרים המתמחים השונים במהלך השבועות הקרובים, ומחירות צפוי לנוע בין 50 ל-60 דולר. ניתן להזמין דרך אמזון או אי-ביי, או לרכוש בחנות מתמחה בארץ.